Andrzej Bartosik
×

Terapia RTZ

Certyfikowany terapeuta RTZ/Coach

Co to jest RTZ ?

Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ) jest sprawdzoną, udokumentowaną, przebadaną i dobrze opisaną metodą terapeutyczną. RTZ – jest metodą radzenia sobie z negatywnymi myślami, emocjami, i przekonaniami. Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ) jest krótkoterminową, bez lekową terapią, która daje długotrwałe efekty terapeutyczne.
Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ) wychodzi z założenia, iż szczególnie ważne jest nauczenie klientów jak samodzielnie mogą pracować nad poprawą swojego samopoczucia.

To skuteczny i wszechstronny program terapeutyczny odnoszący się do problemów: emocjonalnych, poznawczych, behawioralnych, społecznych, duchowych, egzystencjalnych.

Na czym opiera się RTZ ?

Program Racjonalnej Terapii Zachowania RTZ oparty jest na teoriach uczenia i neurofizjologii oraz koncentruje się głównie na możliwościach zmiany niezdrowego sposobu myślenia. RTZ patrzy z różnych punktów na ludzkie zachowanie, zajmuje się emocjami, doznaniami fizycznymi, myślami i przekonaniami.
Sam model terapii jest powiązany z ABC Aarona Becka oraz ABCDE Alberta Elisa, które to opierają się na pomocy pacjentom w wyjściu z błędnego koła wywołanego przez irracjonalne interpretacje faktów prowadzące ich do niepożądanych konsekwencji.
Zasadnicze założenie Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ) wykazuje, że ludzie nie są niepokojeni przez rzeczy, ale przez własne spojrzenie na nie. Fakty nie są dobre ani złe, ale myślenie na ich temat wzbudza określone emocje. Oznacza to wprost, że nasze odczucia emocjonalne (strach, smutek, przygnębienie) to jak się czujemy zależy od myśli jakie mamy na temat tego co widzimy lub postrzegamy. Celem RTZ jest aktywna nauka pacjentów jak usuwać własne zaburzenia.

Dla kogo ?

RTZ jest ponadczasowym, holistycznym programem samopomocy stosowanym w psychoterapii, interwencji kryzysowej, psychosomatyce, a także w profilaktyce i coachingu w pracy z osobami zdrowymi znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej czy kryzysowej np. problemy w związku, w pracy, codzienne kłopoty, osobista strata, choroba.

Techniki RTZ wykorzystuje się w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych, uzależnień, zaburzeń osobowości czy natręctw oraz chorych onkologicznie.

Sesje

Sesje realizowane mogą być:

 • w salach coachingowych ABCOACH w Poznaniu, Kaliszu

Skontaktuj się z terapeutą RTZ

Jeśli jesteś zainteresowana/y terapią RTZ możesz złożyć zapytanie mailowe pod adresem: coaching@edulabor.pl (otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 h) lub zadzwonić pod numer 660 760 322.

 

Zapraszam, Andrzej Bartosik certyfikowany coach/mentor, terapeuta RTZ

Zadaj pytanie

Dane kontaktowe

(+48) 660 760 322 (+48) 501 647 336

Możesz również napisać na e-mail:

Godziny pracy

Poniedziałek:

9.00 – 17.00

Wtorek:

nieczynne

Środa:

9.00 – 17.00

Czwartek:

9.00 – 17.00

Piątek:

9.00 – 17.00

bądź na bieżąco

Dołącz do Newslettera

DOŁĄCZ DO NASZYCH KLIENTÓW I ABSOLWENTÓW, Z KTÓRYMI JESTEŚMY W KONTAKCIE:
  Dlaczego warto zapisać się do Newslettera EDULABOR:

  nie zasypiemy Cię mailami

  będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie oświatowym czy najnowszymi informacjami związanymi z kwalifikacjami zawodowymi

  otrzymasz od nas wyselekcjonowane informacje o nowych szkoleniach, kierunkach studiów czy warsztatach

  © 2023 Edulabor. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Projekt zrealizowany przez Tebim.